

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| REACH SVHC | Yes |
| Frequency | 12.288 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 80 Ω |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3814
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60101
Ext.Price$0.60101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60101 | $0.60101 |
| 10 | $0.41122 | $4.11220 |
| 25 | $0.39151 | $9.78775 |
| 50 | $0.37275 | $18.63750 |
| 100 | $0.37019 | $37.01900 |
| 300 | $0.36933 | $110.79900 |
| 500 | $0.36847 | $184.23500 |
| 1000 | $0.24194 | $241.94000 |
| 3000 | $0.22557 | $676.71000 |
| 5000 | $0.21031 | $1051.55000 |
